Gå 4 betala för 3*
Lean Forum 2014 – Konferens på Slagthuset i Malmö 30 september – 1 oktober.
VI FÖRLÄNGER VÅRT GRUPPERBJUDANDE T.O.M 5 SEPTEMBER!
Samla dina kollegor, kunder eller ditt nätverk och boka in dagarna i Malmö.
Troed Troedson – moderator
Konferensens första dag handlar om att komma nära verkligheten oavsett om du väljer ett studiebesök eller att delta i en workshop. Dagen handlar om att möta, inspireras av och diskutera med personer som i sina olika roller har stor erfarenhet av lean. På kvällen koras vinnaren av Svenska Leanpriset 2014 under festliga former vid en middag med underhållning.
Till Konferensens andra dag har vi bjudit in många spännande talare. Vid sidan av den tongivande leanprofilen Mr. Steven J Spear får vi möta många intressanta ledare både i huvudprogrammet och i de 5 olika sessioner du har att välja mellan på eftermiddagen.
Försäkringskassans Dan Eliasson pratar om Lean i Offentlig sektor tillsammans med Sigtunas kommunchef Ulla-Marie Hellenberg. Christina Forsberg, Länspolismästare i Gävleborg delar med sig av sina erfarenheter av att leda utan traditionella verksamhetsmål och Margareta Ozolins, Astra Zeneca och Christian Silvasti från Emballator ställer den lite provokativa frågan om du som ledare vågar ersätta dig själv?
ANMÄLAN OCH PRESENTATION AV PROGRAMMET SIN HELHET FINNER DU HÄR
Ordinarie konferenspriser
Hela konferensen, 2 dagar – 8 500 kr
En konferensdag, dag 1 eller 2 – 6 500 kr
Medlemmar i Lean Forum erhåller medlemsrabatt 500 kr på ovanstående priser
Middag kvällen 30 september – 795 kr
Större grupper
För grupper om 10 personer eller fler ber vi er kontakta oss för särskild offert.
maila till rickard.sjostrom@leanforum.se
*Kan ej kombineras med medlemsrabatten